Jesień przyszła - pola na drapieżniki. Nawet muszkarze opanowani są potrzebą dorwania zębatego. Ale w tym numerze nie tylko o tym. Są sprawy, o którym czytelnikom wędkarskiej prasy w głowsch się nie mieszczą...
 
  NR 24      15 PAŹDZIERNIKA
Wydawca: KROKUS ska z o. o. oraz Zespół - Łódź i Wałcz
 

FOTOKLIKRYBIM OKIEM, czyli nasze aktualności, a w nich *Nowe łódzkie łowisko, *Niekoszerne krewetki, *Bytowskie rekordy, * Koronowo będzie czyste, *Kajman szuka żony, *Nagrobek w Zalewie Zemborzyckim

Łowiska komercyjne bywają czasami jedynym wędkarskim ratunkiem. Wiedzą o tym ci, którzy mieszkają w "bezwodnym" rejonie kraju. Jedno z takich miejsc opisał w tekście "SPEC-ŁOWISKO W DRZEWOCINACH" Michał Sopiński.

WYDAWCA: Krokus Sp. z o.o.
ul. Jaracza 76, 90-251 Łódź, POLSKA
Telefon: +48 42 678-15-90,
630-59-85,

Fax: 678-15-99
biuro@krokus.com.pl
lub
office@krokus.com.pl


REDAKCJA:
Gosia Jurczyszyn - Redaktor Naczelna
Jacek Jóźwiak - Webdesigner
Andrzej Trembaczowski
- Redaktor i fotograf dyżurny
W NUMERZE POLECAMY SZCZEGÓLNIE:
A LITTLE BIG GAME - San kojarzy się przede wszystkim z muszkarstwem, rzadziej ze spinningiem. Jeździ się tam na pstrągi, lipienie... Andrzej Trembaczowski odkrył inne oblicze tej rzeki, a ona w zamian za to obdarowała go pięknymi amurami.
 Gienek nie lubi miasta. Ceni sobie spokój i bliski kontakt z przyrodą. Zna obyczaje zwierząt, potrafi naśladować ich głosy. Niegdyś polował namiętnie. Uwielbiał leśne wędrówki i silne emocje. Niejednego odyńca ustrzelił - dziki, to była jego największa pasja. Ryby łowi od zawsze, od dzieciństwa. Lubi zasiąść z gruntówką - to takie myśliwskie oczekiwanie.

OKONIKKI Z PATELNI - "Zupa tysiąca jezior". Piotr Onikki-Górski jest nie tylko znakomitym matchowcem, ale i świetnym kucharzem. A ponadto kucharzem o gołębim sercu, bo swoich kulinarnych sekretów nie trzyma w głębokiej tajemnicy. Co tydzień będzie Wam jeden zdradzał.
 Zaczynamy od pierwszego, czyli od zupy. Nie, nie - nie powtórzę w tym tygodniu po raz setny przepisu na uchę z jazgarzy. To można znaleźć wszędzie. My ugotujemy zupę według przepisu przywiezionego z północy. I niech was nic nie dziwi, bo tam jedzą śledzie z dżemem i łososie z bitą śmietaną.

POZA TYM W NUMERZE:
Z KRAJU ŁOSI I ŁOSOSI - "Morskie łowy". Marcin Jóźwik wyruszył na swoje pierwsze norweskie ryby - makrele. Okazuje się, że rybki te niewiele w swych gustach różnią się od srok...

ABC MUSZKARSTWA - "Na zębole". Kolejna część poradnika Romka Wigury dla muszkarzy całkiem świeżych i całkiem zaawansowanych. W tym tygodniu polujemy na grubego zwierza.

MÓJ PIERWSZY RAZ - swoje wędkarskie początki wspomina Sławek Hein.

NARWIAŃSKI PARK NARODOWY - po wielu bojach udało się nareszcie utworzyć w górnym biegu Narwii park narodowy. Andrzej Trembaczowski był, widział i opisał. Przywiózł nawet mapę!

NA ZWIADY - Tomek Klimek swoje wędkarskie sukcesy zawdzięcza przede wszystkim... nogom.
"Wędkarski rekonesans - tak właśnie nazywam każdą wyprawę, którą poświęcam na rozpoznanie rzeki. Nie nastawiam się wtedy na ryby. Głównym moim celem jest sama obserwacja, takie wstępne rozpoznanie wody. Kieruję się wówczas zasadą "dużo chodzić, mało łowić"."

PO SĄSIEDZKU - "Czerwona ekspansja". Jesienią drzewa i krzewy zapadają powolutku w sen, ale nie zapominają o zdobywaniu nowych terytoriów. O tym, jak namawiają ptaki do współpracy, pisze Gośka Jurczyszyn.

LIPIEŃ POPRADU 1999 - sprawozdanie ze sponsorowanych przez firmę Krokus zawodów muchowych, zaliczanych do Grand Prix.

"PRASA KŁAMIE? ALEŻ SKĄD!", czyli o naczelnym, który frajerem był - Piotr Onikki-Górski przeczytał wstępniak naczelnego Wędkarskiego Świata. Tekst zrobił na nim tak wielkie wrażenie, iż musiał się emocjami podzielić z czytelnikami TW.

W PAŹDZIERNIKOWYM NUMERZE WĘDKARSKIEGO ŚWIATA
- na Gośce Jurczyszyn nie mniejsze wrażenie zrobiła reszta pisma...

REDAKCJA:

Gosia Jurczyszyn - Redaktor Naczelna
Jacek Jóźwiak - Webdesigner
Andrzej Trembaczowski - Redaktor i fotograf dyżurny
AUTORZY:
Sławomir Hein Marcin Jóźwik Paweł Kobyłecki Piotr Onikki-Górski
Sobiesław Skopek
Michał Sopiński   Iza i Waldek Ptak
Roman Wigura
 Radek Gościmski
 
All rights reserved, teksty, rysunki i zdjęcia powierzone przez autorów do publikacji wyłącznie na tych stronach internetowych
Reklamy Krokus: Nazwiska Żbikowski i Żbikowska przewijają się często na naszych stronach i są ściśle związane z naszymi firmami. Najlepiej odwiedzić tę stronę: Żbikowska aby zrozumieć dlaczego.