Złośliwość przedmiotów martwych ze stajni Billa Gatesa sprawiła, iż z tygodnika zrobił się dwutygodnik... Nie podoba się nam to wcale. Dlatego też, na pohybel Billowi, a ku przebłaganiu czytelników, wydajemy numer podwójny.
 
  NR 25/26      26 PAŹDZIERNIKA
Wydawca: KROKUS ska z o. o. oraz Zespół - Łódź i Wałcz
 

FOTOKLIKZACZEP HIPOTETYCZNY, CZYLI MAZOWIECKIE SWI - Relacja Krzysztofa Michalaka i Piotra Onikki-Górskiego z mini zlotu wędkarskich internautów. Ci, którzy nie są z Mazowsza, mają czego żałować...
Zaczęło się banalnie. Zatrzymaliśmy się - ja, Rafał Życzkowski, Piotr Górski, Paweł Czapla, Paweł Ejmond, Sławek Hein i Andrzej Nielepiec w Zegrzu, koło sklepu wędkarskiego, aby dokonać ostatnich zakupów... Zaopatrzywszy się wcześniej, patrzyłem na oferowane dobra bez emocji. Rafał, za radą Piotra i Sławka, wyszedł ze sklepu bogatszy o białe gumki.
RYBIM OKIEM, czyli nasze aktualności. A w nich między innymi: *Ręce precz od troci, *Wędkarze pod napięciem, *Wierzby zamiast regulacji, *Kajman nadal hula, *Chlor w kanale, *Nie budzić nietoperzy, *Zaryżowione słonie.

Lipienie to dziwne ryby. Choć owady już się nie roją, one nadal zbierają suche muszki na Brdzie i Wdzie. Gdzie? O tym w tekście Romka Wigury "CZAS ŻNIW":
Właśnie teraz mamy doskonałe warunki do złowienia lipienia na suchą muszkę. Muszki powinny być wykonane na haczykach wielkości 16 - 20. Przypon nie grubszy niż 0,12, a przy odpowiedniej wprawie możemy stosować nawet przypon 0,08 mm. Wtedy będziemy mieli więcej brań, ale też możemy stracić więcej muszek..

WYDAWCA: Krokus Sp. z o.o.
ul. Jaracza 76, 90-251 Łódź, POLSKA
Telefon: +48 42 678-15-90,
630-59-85,

Fax: 678-15-99
biuro@krokus.com.pl
lub
office@krokus.com.pl

W NUMERZE POLECAMY SZCZEGÓLNIE:
ŚREDNIAK -Gdy przychodzą chłody, płocie tracą wiele ze swej letniej i wczesnojesiennej aktywności. Nadal jednak, zdaniem Jacka Jóźwiaka, są w zasięgu wędki każdego wędkarza. Musi on tylko pamiętać, iż rybka to delikatna i nie lubi ani topornych zestawów, ani topornego żarcia.
Płotki łowi każdy, wielu od nich zaczyna, ale sporo wędkarzy nigdy nie miała na haku półkilowej sztuki. Wielu łowiło ją w rzekach wyłącznie przypadkiem, przy okazji zasiadki na inne gatunki. Nielicznym udało się raz, kilka razy wstrzelić w stado dużych ryb. Po wylądowaniu kilku czy kilkunastu sztuk, które mierzyły sobie ponad ćwierć metra, każdy wędkarz jest w stanie pojąć, dlaczego w Anglii powstają kluby miłośników płoci...


POZA TYM W NUMERZE:
Z KRAJU ŁOSI I ŁOSOSI - "Fiord". Marcin Jóźwik, choć z morskich łowów wrócił na brzeg bardzo zmęczony, nie oparł się pokusie zapolowania na norweskiego węgorza.


OCZOŁOMSTWO - Jacek Jóźwiak, rozpatrując kolorystyczne gusta i guściki ryb doszedł do wniosku, iż nie ma to jak mocne fluo. A że odpowiednio walących po oczach przynęt nie znalazł w wędkarskich sklepach - zrobił je sobie sam. Okazuje się, że to nie takie trudne...


ABC MUSZKARSTWA - "Kieszeń z akcesoriami". Bycie muszkarzem to bardzo ciężki chleb. Nie w przenośni - dosłownie. Jak sobie poradzić z tym niezbędnym obciążeniem - radzi Romek Wigura.SANDACZ Z GŁÓWKI - Tomek Klimek z niecierpliwością czeka na jesienne słoty. Gdy większość wędkarzy siedzi w ciepłych domach, on w spokoju poluje na mlecznookie drapieżniki.


DO DWÓCH RAZY SZTUKA - Radek Gościmski wędkarzem stawał się na raty. Za drugim razem walnie przyczyniła się do tego jego żona...

OBROTKA Z DZYNDZELKIEM - Szczupaki lubią pióra. Wiedzą o tym producenci błystek Giant. O tym, jak zrobić sobie w domu swojego własnego Gianta pisze Jacek Jóźwiak.OKONIKKI Z PATELNI - "Kalakukko". Piotr Onikki Górski proponuje w tym tygodniu potrawę pracochłonną, ale wartą tego zachodu. Nie wolno tylko zapominać o piwie!

CZERWONY PAŹDZIERNIK - W polskich wodach żyją jeszcze ryby - giganty. Sławek Hein spotkał się z jedną z nich.

WEEKEND W PASKI - Krzysztof Michalak polował na drapieżniki w jeziorze Wapłusz koło Szczytna.


SZCZUPAK PRZEDZIMIA - Andrzej Trembaczowski łowił zębole, spacerując brzegiem Wieprza.

TAŃCZĄCY Z BRZANAMI - Przeglądając wędkarską prasę nie można oprzeć się wrażeniu, iż barwena to ryba typowo spinningowa. Jak bardzo mylne to wrażenie, pokazuje w swoim artykule Jacek Jóźwiak. Okazuje się, że brzana to ryba dla ciężkich grunciarzy...

SPINNING KARTOGRAFICZNY - Jesienne zalewy mogą obdarzyć dużą rybą także pieszego wędkarza. Wystarczy stara mapa...

PO SĄSIEDZKU - "Słoneczny zegar". Im bliżej zimy, tym bardziej jest nam parszywie, smutno i źle. Człowiek jako jedyne zwierzę na świecie cierpi na okresową depresję. Dlaczego? Zagadkę wyjaśnia Gośka Jurczyszyn.

REDAKCJA:

Gosia Jurczyszyn - Redaktor Naczelna
Jacek Jóźwiak - Webdesigner
Andrzej Trembaczowski - Redaktor i fotograf dyżurny
AUTORZY:
Sławomir Hein  Marcin Jóźwik  Paweł Kobyłecki   Iza i Waldek Ptak
Piotr Onikki-Górski  Sobiesław Skopek  Michał Sopiński
Roman Wigura
 Radek Gościmski Tomasz Klimek Krzysztof Michalak
 
All rights reserved, teksty, rysunki i zdjęcia powierzone przez autorów do publikacji wyłącznie na tych stronach internetowych
Reklamy Krokus: Darmowy ERP i CRM - Odoo - dawny OpenERP