Złośliwość przedmiotów martwych ze stajni Billa Gatesa sprawiła, iż z tygodnika zrobił się dwutygodnik... Nie podoba się nam to wcale. Dlatego też, na pohybel Billowi, a ku przebłaganiu czytelników, wydajemy numer podwójny.
 
  NR 27/28      / LISTOPADA
Wydawca: KROKUS ska z o. o. oraz Zespół - Łódź i Wałcz
 

FOTOKLIK

Andrzej Trembaczowski, który zdjął ten straszny wysiłek, sztukę przetrwania ma w jednym palcu - usiadł przy sterze...


RYBIM OKIEM, czyli nasze aktualności. A w nich między innymi: *Pozwane trocie, *Śnięta Mienia, *Zostawcie jeziora, *Kanał tylko ekologiczny, *Kajman znów w domu, *Euroregion Bug.

Michał Sopiński dzielnie wędruje po okolicach Łodzi w poszukiwaniu ciekawych łowisk komercyjnych. Tym razem odkrył coś dla karpiarzy i wielbicieli linów. Ale nie tylko - także inni białorybcy znajdą w opisanym miejscu coś dla siebie, o czym przekonać się można czytając PABIANICKI MORDEWIND.


WYDAWCA:
Krokus Sp. z o.o.
ul. Jaracza 76, 90-251 Łódź, POLSKA
Telefon: +48 42 678-15-90,
630-59-85,

Fax: 678-15-99
biuro@krokus.com.pl
lub
office@krokus.com.pl
W NUMERZE POLECAMY SZCZEGÓLNIE:
BEZKARNA RZEŹ TROCI - Na Redze co roku z rąk kłusowników giną trocie. Przestępcy są bezkarni. Dlaczego tak jest? Czy musi tak być? Na te i inne pytania starali się znaleźć odpowiedź reporterzy Głosu Szczecińskiego. Dziennikarzom, choć ryzykowali wiele, udało się także zrobić materiał fotograficzny. Otrzymalimy od redakcji zgodę na przedruk, za którą serdecznie dziękujemy.
Prawdziwym gniazdem bezwzględnych "hakarzy" jest niewątpliwie Trzebiatowo. W centrum tego miasteczka działa elektrownia wodna. Rega przepływa przez Mirosławice aż do zapory elektrowni koło mostu kolejowego. Ustawione zapory wodne praktycznie kończą wędrówkę łososi. Ryby póbują przeskakiwać przeszkodę, ale nie jest to możliwe, więc łososiowate grupują się w betonowej matni składając ikrę. Nielicznym to się udaje, wiele ryb po prostu ginie z rąk kłusowników, a to mordowanie łososiowatych trwa tygodniami.

MIĘTUS ŻYJE I JE! - Jacek Jóźwiak zaprasza na wątłuszowe łowy wielbicieli wędkarstwa gruntowego i nie tylko. Gdzie szukać miętusa, jak go skusić i co z nim potem robić, a także sporo o tym, czego robić nie należy...
Miętusa łowi się na spowolnieniach, pod zwalonymi drzewami - piszą zacni autorzy, powielając od lat starego Wyganowskiego, Chojnowskiego. Niech piszą, jest listopad i trzeba pisać o tej przesmacznej rybie, nakaz taki późnojesienny. Ba, renomowane poniekąd pisma, w każdym razie głoszące głośno swoją etykę i szlachetność, zapraszają nas na miętusy w grudniu, co bez litości znalazła Gosia w swoim "przewodniku" po "Wędkarskim Świecie, Świecie Spinningu i Muchy" w jednym...


POZA TYM W NUMERZE:
Z KRAJU ŁOSI I ŁOSOSI - "Rzeka". Marcin Jóźwik tym razem polował na norweskie łososie.

TOP SECRET - Roman Wigura zdradza tajemnice dolnej nimfy.

MACHAJ WĘDĄ... - Rafał Życzkowski swoją wędkarską przygodę zaczynał od spławika. Od tego czasu upłynęło w rzekach wiele wody...

OKONIKKI Z PATELNI - "Jesienne grile". Piotr Onikki-Górski proponuje w tym tygodniu danie łatwe, smaczne i możliwe do wykonania w warunkach terenowych. Sekunduje mu Gośka Jurczyszyn, która do potrawy Piotra przygotowała stosowne napitki.

NA KRZYWY RYJ - Kłusownicy są w Polsce praktycznie bezkarni, a przez to coraz bezczelniejsi. Ryby wykrada się wręcz w biały dzień... Czy tak być musi? Jacek Jóźwiak pokazuje, że nie!

PRZEDZIMIE - Listopad to pełnia sezonu sandaczowego. Andrzej rembaczowskiścigał te mętnookie drapieżniki po lubelskim Zalewie Zemborzyckim

TRZY KOLORY - Tomek Klimek jest spinningistą wędrownym, co wyklucza noszenie ze sobą kilogramów sprzętu. Dlatego swój arsenał ograniczył do minimum. Dodajmy - minimum skutecznego...

PO SĄSIEDZKU - "Nieśmiertelność skarabeusza". Niektóre zwierzęta od zawsze budziły ludzki niepokój. Uważano je za zwiastunów nieszczęść i śmierci... O tych które są bohaterami zabobonów i przesądów, pisze ośka Jurczyszyn.

ZACZĘŁO SIĘ - Radek Gościmski znów biegał po wędkarskich (i nie tylko) sklepach. Tym razem w centrum jego zainteresowania znalazły się zimowe ciuchy.

WARIACJE NA ZADANY TEMAT - Ten tekst wisiał swego czasu na Rybim Oku, na autorskiej stronce Piotra Onikki-Górskiego. Stronki już nie ma... Ale to nie jedyny powód, dla którego autor zdecydował się na "odgrzanie" utworu. Dzieło Piotra to także pomysł na długie, jesienne wieczory.

LISTOPADOWY WĘDKARSKI ŚWIAT (z przyległościami) - Redaktorzy pisma sądzą, iż ryb nie ma, bo wyłapali je rybacy, dzika rzeka to zła rzeka, a miętusy można łowić w grudniu. Pismo z narażenim życia, a przynajmniej zdrowych zmysłów przejrzała Gośka Jurczyszyn

W LISTOPADOWYM NUMERZE WĘDKARZA POLSKIEGO królują przede wszystkim szczupaki, choć redakcja zaczęła także pierwsze przygotowania do zimy.

REDAKCJA:

Gosia Jurczyszyn - Redaktor Naczelna
Jacek Jóźwiak - Webdesigner
Andrzej Trembaczowski - Redaktor i fotograf dyżurny

AUTORZY:
Sławomir Hein  Marcin Jóźwik  Paweł Kobyłecki   Iza i Waldek Ptak
Piotr Onikki-Górski  Sobiesław Skopek   Michał Sopiński
Roman Wigura
 Radek Gościmski Tomasz Klimek Krzysztof Michalak
 
All rights reserved, teksty, rysunki i zdjęcia powierzone przez autorów do publikacji wyłącznie na tych stronach internetowych
Reklamy Krokus: Blog o wszystkim maam.pl