Warning: DOMDocument::loadHTML(): Misplaced DOCTYPE declaration in Entity, line: 29 in /home/services/httpd/html/fishing-tygodnik/index.php on line 66
TW Nr 30 - EDITORIAL
Tym numerem żegnamy się z Czytelnikami i Tygodnikiem
Gosia i Jacek
 
  NR 30      24 LISTOPADA
Wydawca: KROKUS ska z o. o. oraz Zespół - Łódź i Wałcz
 

RYBIM OKIEM, czyli nasze aktualności. A w nich między innymi: *Sandacz 4,26 kg, *Karp 21,6 kg, *Naturalne tarlisko łososia w Polsce, *Zabudowane jeziora, *Kaskada znów wraca, *Proteza dla rybki, *Zostawcie Rozpudę, *Kot - kleptoman.


REKLAMA - DŹWIGNIĄ HANDLU - Paweł Kobyłecki porównał drogę, jaką po informację przebrnąć musi wędkarz w Polsce i wędkarz w Ameryce. Okazuje się, że można dowiedzieć się wszystkiego łatwo i bezboleśnie, nawet w Polsce, pod warunkiem jednak, iż potrzebne nam wiadomości dotyczą Alaski...WYDAWCA:
Krokus Sp. z o.o.
ul. Jaracza 76, 90-251 Łódź, POLSKA
Telefon: +48 42 30-01-10,
630-59-85,

Fax: 678-15-99
biuro@krokus.com.pl
lub
office@krokus.com.pl

REDAKCJA:

Gosia Jurczyszyn - Redaktor Naczelna
Jacek Jóźwiak - Webdesignr
Andrzej Trembaczowski - Redaktor i fotograf dyżurny

AUTORZY:
Sławomir Hein  Marcin Jóźwik  Paweł Kobyłecki   Iza i Waldek Ptak
Piotr Onikki-Górski  Sobiesław Skopek   Michał Sopiński
Roman Wigura
 Radek Gościmski Tomasz Klimek Krzysztof Michalak
W NUMERZE POLECAMY SZCZEGÓLNIE:
ZIMOWE DZIURY - Ci, którzy powiadają, iż sezon wędkarski trwa cały rok - mają rację. Przynajmniej w odniesieniu do wędkarzy poławiających metodą spławikową. Za nami pierwszy śnieg, wkrótce zamarzną jeziora... Pod niezbyt jeszcze grubą taflą pierwszego lodu poszukał dla was ryb Jacek Jóźwiak
Ci, którzy łowią regularnie i dużo powinni - przynajmniej podczas pierwszych wypraw - zdrowo się napracować, nachodzić i nakręcić świdrem. Nie wystarczy bowiem odszukanie śródjeziornego dołu, czy dziury w dnie zbiornika zaporowego, by z wyprawy wrócić z pełną siatką. Nawet odkrywcy bankowej miejscówki, która przez lata całe darzy rybami, muszą na początku sezonu zapracować aktywnie na ?dobrą dziurę?.

BRZANA NA MUCHĘ - Wstyd się przyznać, ale nasza monografia barweny, opublikowana w ostatnim numerze specjalnym, nie była kompletna. Zapomnieliśmy o muszkarzach! Na szczęście Roman Wigura błyskawicznie naprawił nasz błąd.
Wydawać by się mogło, że brzana nie może być zdobyczą muszkarza. Skoro jednak można ja złowić na spinning, można i na muszkę. A dokładniej - na nimfę. Jest to typowy przyłów przy okazji łowienia lipieni. Pierwsze moje spotkanie z ta rybą miało miejsce podczas treningu przed Muchowymi Mistrzostwami Polski,
rozgrywanymi na Dunajcu.

POZA TYM W NUMERZE:
Z KRAJU ŁOSI I ŁOSOSI - Bjerkreimselva. To już ostatnia część opowieści Marcina Jóźwika o łososiowych łowach. Trochę szkoda opuszczać Norwegię... Na szczęście autor obiecuje, iż wróci tam za rok!

KRAWĘDŹ BAŚNIOWEGO ŚWIATA - Andrzej Trembaczowski wspomina swoje nocne, letnie łowy.
Jest cicho, bezwietrznie. Idealna gładź wody. Można nawet nie wiosłować wykorzystując dryf lekkiej łódki. Odpływam od brzegu, płynę w stronę wyspy. Łowię sam. Józek pożyczył mi łódkę, zostawił nawet swój podbierak, ale sam zostać nie mógł. Szkoda, zapowiada się ładna nocka.

ZANIM ZMROZI RZEKĘ - Pierwsze przymrozki, pierwsze śnieżne zadymki sprawiają zazwyczaj, że tętniąca dotychczas życiem woda staje się martwa. Nie widać spławiających się białych ryb, znikają gdzieś drapieżniki... Tomek Klimek przekonany jest, że to tylko złudzenie.

GPS - Co to właściwie jest Global Positioning System, czyli Globalny System Pozycjonowania i jakie są jego możliwości, stara się wyjaśnić Aliens. Wystarczy mały, kieszonkowy odbiornik, by za pomocą systemu satelit odnaleźć na Ziemi... gwóźdź.Teoretycznie rzecz z wędkarstwem nie ma nic wspólnego, ale - ryby są przecież nieco większe od gwoździ...

ABC MUSZKARSTWA - "Podział much". Jak wiadomo, muchy dzielą się na suche i mokre... To wie niemal każdy. Ale co dalej? I kiedy należy zastosować daną muchę? Te i inne wątpliwości stara się rozwiać Roman Wigura.

CEBICHE DE PESCADO - Wielki Kucharz Tygodnika, Piotr Onikki-Górski, proponuje w tym tygodniu potrawę tyleż swojską, co egzotyczną - leszcza... południowoamerykańskiego.

ACH, TEN KOŻUCH - Nie wszystkie ptaki odlatują do ciepłych krajów, nie wszystkie ssaki zapadają w zimowy sen. A jednak - choć nie mają ani butów, ani swetrów, ani kaloryferów - udaje im się przetrwać. Jak, opowiada Gośka Jurczyszyn.
 
Reklamy Krokus: Nazwiska Żbikowski i Żbikowska przewijają się często na naszych stronach i są ściśle związane z naszymi firmami. Najlepiej odwiedzić tę stronę: Żbikowska aby zrozumieć dlaczego.