Wszystkim naszym czytelnikom - i tym wiernym, i tym nowym - życzymy z okazji Bożego Narodzenia taaakiej ryby. Mamy też cichą nadzieję, że świąteczny prezent - powrót TW - ucieszy Was równie mocno, jak znaleziony pod choinką sprzęt...
 
  NR 31      24 GRUDNIA
Wydawca: KROKUS ska z o. o. oraz Zespół - Łódź i Wałcz
 

FOTOKLIK


RYBIM OKIEM, czyli nasze aktualności.
A w nich między innymi: *Opole zaostrza regulamin, *Ucieczka w zaświaty, *Zwierzątka świętego Mikołaja,
*Zaświniona Brda, *Przybywa łososiek, *Pierwsza ofiara, * Środowisko trzeciej klasy, *Karpie kontra olimpiada

 - W tym roku wydarzyło się sporo rzeczy. Po pierwsze, urodził się mi syn, co stawiało pod znakiem zapytania wszelkie wyjazdy - i to nie tylko te na ryby. Szczęśliwie doktor zalecił, aby dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu... A gdzie, jak nie na Mazurach, spotkamy świeże powietrze. No i... ryby - pisze o swoich tegorocznych wakacjach Radek Gościmski. O tym, jak rybny był to urlop, opowiada jego tekst
WIARTEL'99,
CZYLI JAK POZNAŁEM
ŁOWISKO SPECJALNE.
 WYDAWCA:
Krokus Sp. z o.o.
ul. Jaracza 76, 90-251 Łódź, POLSKA
Telefon: +48 42 678-15-90,
630-59-85,

Fax: 678-15-99
biuro@krokus.com.pl
lub
office@krokus.com.pl

W NUMERZE POLECAMY SZCZEGÓLNIE:

WĘDKARSKIE TROFEUM - Ostre przygięcie szczytówki, wizg hamulca, wlekęce się jak godziny minuty emocjonującego holu... Na brzegu ląduje prawdziwy OKAZ. Żadna fotografia, żadna notatka nie jest w stanie oddać tych emocji. jak zatrzymać tę chwilę na własnej ścianie, podpowiada Andrzej Trembaczowski.

Myśliwi w swej kilkusetletniej tradycji wypracowali przeróżne formy zbierania łowieckich pamiątek: oręż dzików, wieńce jeleni, czaszki i skóry drapieżców... To nie tylko pamiątki, lecz także muzealne eksponaty, podziwiane na niejednej wystawie. Wędkarze nie gorsi, też mają swoje trofea. Płetwy, zębate paszcze, czasem całe spreparowane ryby. Szczególnie efektownie prezentują się rybie głowy, i to nie tylko drapieżników, i niekoniecznie medalowych okazów.


BANIUSZKI - Zima to nie tylko podlodowe łowy. To także doskonały czas na to, by... przygotować się do wiosny. Aby wiosenna inauguracja nie wypadła zbyt drogo, najlepiej przygotowania sprzętowe czynić własnoręcznie. Jak - radzi Jacek Jóźwiak.

Samodzielne wykonanie sporego woblera nie jest rzeczą specjalnie trudną. Byle jaki kształt, aby symetryczny, wyważenie pacynką ołowiu dobieraną na oko, wklejenie rozsądnie wyglądającego statecznika... Potem wystarczą klapcążki i lekkie podgięcie przedniego oczka, by nasze "handmade" pływało lepiej od niejednego markowego cuda. Z miniaturkami niestety rzecz ma się inaczej. Łatwizna okazuje się ułudą. Początki produkcji własnej usłane są trudnościami, masą złości, przekleństw i rozczarowań. Bo to albo wobler nie wpada w drżenie, rozkołys ma mizerny, albo wykłada się przy nieco większej prędkości i na nic zdaje się cięcie-gięcie statecznika oraz oczka.


POZA TYM W NUMERZE:
ABC MUSZKARSTWA - "Zwyczajne - niezwyczajne". Druga część opowieści Romana Wigury o podziale much. Jętki, chruściki, muchy klasyczne i irlandzkie, łososiowe i trociowe...DZIECIACZKIEM JESTEM
- Dola wędkarza obarczonego rodziną jest ciężka. Szczególnie teraz. Pod choinką otóż nie znajdzie on nawet złamanego spławika... Przyczyny tego smutnego stanu rzeczy stara się wyjaśnić Jacek Jóźwiak.

OKONIKKI Z PATELNI - "Pstrąg z oliwkami". Naczelny Kucharz TW zdradza, co łączy kobietę, okonie i wędkarstwo podlodowe.

ZIMOWE SPACERY - Choć styczeń za pasem, Tomek Klimek nie zrezygnował ze spinningowania. Jeśli tylko pogoda pozwoli, Wielka Rzeka nadal będzie miała wędkarzowi wiele do zaoferowania.ŚMIERĆ IKROJADA - Traktowany jest przez wędkarzy jak chwast. A chwast... wiadomo. Nie zasługuje na litość. Trzeba go tępić, wyplenić. Zniszczyć. A może wcale nie trzeba?


REDAKCJA:

Gosia Jurczyszyn - Redaktor Naczelna
Jacek Jóźwiak - Webdesigner
Andrzej Trembaczowski - Redaktor i fotograf dyżurny

AUTORZY:
Sławomir Hein  Marcin Jóźwik  Paweł Kobyłecki   Iza i Waldek Ptak
Piotr Onikki-Górski  Sobiesław Skopek   Michał Sopiński
Roman Wigura
 Radek Gościmski Tomasz Klimek Krzysztof Michalak
 
All rights reserved, teksty, rysunki i zdjęcia powierzone przez autorów do publikacji wyłącznie na tych stronach internetowych
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron staramy się wykonać rzetelnie. Przykładowo tę stronę: Etykiety samoprzylepne firmy zajmującej się nadrukiem np. kodów kreskowych na metkach, pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.