Numer odrobinę spóźniony, ale mamy nadzieję, że nam wybaczycie. Chcieliśmy, by sprawozdanie z wyprawy trociowej ukazało się w bieżącym numerze. Jak było, można zobaczyć na zdjęciach Sobiesława Skopka.
 
  NR 33      20 STYCZNIA
Wydawca: KROKUS ska z o. o. oraz Zespół - Łódź i Wałcz
 

FOTOKLIK


RYBIM OKIEM, czyli nasze aktualności.
A w nich między innymi: *Lędyczek wraca na niziny, *Podsumowanie trociowego otwarcia, *Tama w Nieszawie, *Amur na cenzurowanym, *Brzana dla zawodników, *Niemiec nad zalewem Zemborzyckim, *Reglamentacja Nilu, *Ogródek Stalina.

To już czwarta część opowieści o łowiskach specjalnych w okolicach Łodzi. Tym razem Michał Sopiński zabierze nas do samego środka Polski, w pobliże miejscowości Piątek. RANCHO NATURA PLUS w Rogóźnie to miejsce nie tylko dla maniaków wędkarstwa. Znajdą tu coś dla siebie koniarze, wielbiciele kiełbasy i rodziny wymienionych wyżej maniaków.


WYDAWCA:
Krokus Sp. z o.o.
ul. Jaracza 76, 90-251 Łódź, POLSKA
Telefon: +48 42 678-15-90,
630-59-85,

Fax: 678-15-99
biuro@krokus.com.pl
lub
office@krokus.com.pl

W NUMERZE POLECAMY SZCZEGÓLNIE:
ŁZY Z AMERYKI - Styczniwe okonie dzieli od tych zspod pierwszego lodu wielka przepaść. Tamte brały wszystko i chętnie - te wcale nie chcą brać. A jeśli już, to robią to tak chimerycznie i kapryśnie, iż wędkarz nie zna dnia ani godziny. Jest jednak przynęta, która może je sprowokować do aktywnego zagryzania. Jaka - zdradza Jacek Jóźwiak.

Od kilku lat na polskim rynku napotkać można nietypowe przynęty zimowe, w których hak lub mikrokotwiczka położone są w diametrze przynęty, a więc zupełnie inaczej niż w tradycyjnej mormyszce rosyjskiej. (...) Staranne malowane, dopracowany do perfekcji kształt, kąśliwie wtopiona w korpus podwójna lub potrójna kotwiczka aż korcą, by wypróbować przynętę na łowisku.


PSTRĄG NA ZIMNO - Z pierwszych pstrągowych wypraw większość wędkarzy wraca o kiju. Ulubione, kabanowe miejscówki okazują się w styczniu całkowicie bezrybne, sprawdzone przynęty bezużyteczne, a nowy, rewelacyjny sprzęt - do kitu. Dlaczego tak jest i jak temu zaradzić starała się dociec Gośka Jurczyszyn.
Rzeczka wita zimową ciszą. Nic nie szumi, nie szeleści, pod nogami trzeszczą zmrożone gałęzie. Widoczność pod wodą taka, że polaroidy można schować do kieszeni. Ofiara chwyta sprzęt, posyła przynętę w kabanowe miejsce i... nic. Zmienia miejsce, rzuca - znów nic. Zmienia wabik. Zmienia miejsce... W końcu, zmęczona, schetana, brudna, wraca do domu z nosem na kwintę, złorzecząc w duchu ohydnym kłusolom, którzy podczas zimy wytrzebili wszystkie ryby. Ma rację - kłusole na pewno wykorzystali wędkarską nieobecność. Ale ma jej tylko trochę.


POZA TYM W NUMERZE:
PUDEŁKO CZTERECH PÓR ROKU - Zawartość pudełka Jacka Jóźwiaka jest i nie jest zaskakująca - przynęty tam ułożone, choć polskie, nie nie oddają pola zagranicznym wyrobom, a niekiedy nawet je przewyższają. Samo zaś pudełko przymocowane jest do właściciela na stałe.


ABC MUSZKARSTWA - "Troć pod muchą". Co mają ze sobą wspólnego frak, bal sylwestrowy, Pomorze, okulary przeciwsłoneczne, żona i leworęczność? Ci, którym wydaje się, że nic, po przeczytaniu tekstu Romana Wigury na pewno zmienią zdanie.


KONIEC SEZONU - Radek Goscimski zimą nie łowi. Czeka na wędkarską wiosnę. Ale nie odkłada kija do kąta. Przerwa w spinningowych łowach to bowiem doskonały moment na to, by przyszły sezon sprzęt rozpoczął w takiej formie, jaką miał opuszczając sklep.


OKONIKKI Z PATELNI - "Śledź górszczaków". Zdawać by się mogło, że ta poczciwa, słona ryba, nasza narodowa zakąska do wody ognistej, to wcielona proza życia i nawet najgłupsza kobieta nie potrafi przyrządzić tej ryby na sposób niejadalny. Naczelny Kucharz 2TW udowadnia, iż jest zupełnie odwrotnie.


EKONOMIA SOCJALISTYCZNA - Na świecie już dawno poradzono sobie z kłusownictwem. U nas człowiek nie przestrzegający przepisów mówi do prezesa swojej macierzystej organizacji wędkarskiej "panie kolego". Dlaczego tak jest, zastanawia się Jacek Jóźwiak.


PO SĄSIEDZKU - "Skrzydlata zima". Pora to dla ptaków wyjątkowo nieciekawa. Głodno, chłodno, pić nie ma co... Przyjazne w lecie jeziora zmieniają się w lodowe pułapki. Jak sobie radzą - i te z Europy, i te antarktyczne, z mrozem teoretycznie za pan brat - opowiada Gośka Jurczyszyn.

REDAKCJA:

Gosia Jurczyszyn - Redaktor Naczelna
Jacek Jóźwiak - Webdesigner
Andrzej Trembaczowski - Redaktor i fotograf dyżurny

AUTORZY:
Sławomir Hein  Marcin Jóźwik  Paweł Kobyłecki   Iza i Waldek Ptak
Piotr Onikki-Górski  Sobiesław Skopek   Michał Sopiński
Roman Wigura
 Radek Gościmski Tomasz Klimek Krzysztof Michalak
 
All rights reserved, teksty, rysunki i zdjęcia powierzone przez autorów do publikacji wyłącznie na tych stronach internetowych
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Metki Firma "Wszywka" zaprasza!