Dokąd mamy pojechać i na jakie metody zdecydować się, kiedy już dojedziemy... W którym kącie, czy na którym zakręcie szukać wymarzonego okazu... Jeśli tylko możemy, podzielmy się naszymi łowiskami. Mięsiarze nas nie czytają!
 

  NR 33      20 STYCZNIA

Wydawca: KROKUS ska z o. o. oraz Zespół - Łódź i Wałcz
 
RANCHO NATURA PLUS
     Tak głosi dumny napis na bramie wjazdowej do kolejnego spec-łowiska z okolic Łodzi. Jest ono zlokalizowane na północ od aglomeracji. Aby tam dotrzeć, należy dojechać do Zgierza, a następnie skierować się trasą do Kutna. Po minięciu wsi Biała, tuż przed znaną z centralnego w naszym kraju położenia miejscowością Piątek, wjeżdża się do Rogóźna.

      Bezpośrednio przed piekarnią okazałych rozmiarów po lewej stronie trasy, trzeba skręcić w żwirową alejkę w lewo. Droga po kilkuset metrach doprowadzi do łowiska. Warto po drodze na moment zatrzymać się na niewielkim mostku nad urokliwą rzeczką Moszczenicą.
     Rancho Natura Plus to nie tylko łowisko. Zostało zaplanowane jako

agroturystyczny ośrodek

wypoczynku w bezpośredniej bliskości lasów Nadleśnictwa Grotniki. Dobre wrażenie sprawia już sama organizacja parkingu dla samochodów. Tuż za bramą drewnianymi barierkami wytyczono utwardzony obszar dla pojazdów. Są one jednak ustawione w ten sposób, że nie rażą doznań estetycznych użytkowników ośrodka. Z drugiej jednak strony samochody są pod stałym nadzorem właścicieli obiektu.
     Na obrzeżu ośrodka wytyczono pole biwakowe. W jego ramach zorganizowany jest plac zabaw dla dzieci. Na ryby można się więc wybrać z całą rodziną, bez obawy, iż znudzone pociechy zrobią nam "porządek" w wędkarskich pudełkach. Co więcej, istnieje możliwość skorzystania z przygotowanego przez gospodarzy grilla, a nawet rozpalenia ogniska.
     Amatorzy koni mają do dyspozycji kilkanaście przepięknych rumaków. Pod okiem fachowca można rozpocząć naukę jazdy konnej. Bardziej zaawansowani mają szansę nauki skoków przez przeszkody na ciekawie zaaranżowanym parkurze. Istnieje również możliwość jazdy w terenie wraz z instruktorem.

Amatorom wędkarstwa

przygotowano imponujących rozmiarów staw, a w zasadzie już małe jeziorko. Praktycznie rzadko zdarza się wrócić stamtąd o kiju. Jest sporo karasi, nie brak także linów i płoci. Jednak, jak zwykle w łowiskach komercyjnych, dominującym gatunkiem są karpie. Ilość pływających w wodzie cyprinusów trudno oszacować na podstawie częstotliwości brań - ryby są bardzo chimeryczne. Są dni, gdy brania następują jedno po drugim, ale często twarda kukurydza i kulki proteinowe są przez ryby ignorowane. Jeśli jednak biorą - zabawa jest przednia.
     W wodzie można niekiedy zobaczyć spławiające się sztuki o wielokilogramowej wadze. Te jednak są bardzo doświadczone. Nie raz już pewnie przeżyły kontakt z haczykiem. Nawet długotrwałe nęcenie nie gwarantuje skutecznego zacięcia okazu... Duże karpie przebywają w przeciwległej do bramy wjazdowej części akwenu, przy wystającym z wody pniu rosnącego tam niegdyś dębu.
     Ciekawie wygląda sprawa

cen za połów ryb.

      Opłatę wnosi się przy wejściu na łowisko, przy czym płaci się osobno za każdą wędkę. W 1999 roku koszt połowu wynosił 10 zł. od kija. Mogłoby się to wydać ceną wygórowaną, ale złowione ryby nie kosztują nic. Ich cena jest wliczona w opłatę za wędki. Jest więc to świetne łowisko dla skutecznych wędkarzy.
     Na zakończenie podaję za ulotką reklamową adres i sposób kontaktu z właścicielami:

"Rancho Natura Plus" - Ośrodek Rekreacji Konnej i Wypoczynku
Rogóźno, gm. Zgierz
tel. 716 36 90 lub 632 40 44
Grażyna Kietla

Michał Sopiński

 
All rights reserved, teksty, rysunki i zdjęcia powierzone przez autorów do publikacji wyłącznie na tych stronach internetowych
Reklamy Krokus: Jedno z pierwszych wdrożeń systemu CMS eZPublish w Polsce. Już niebawem pojawi się również w nowej wersji. Świat Druku - to miesięcznik naukowo-techniczny wydawany przez wydawcę: Polski Drukarz, adresowany do wszystkich związanych z branżą poligraficzną.