Zgniłe jajeczko wlać bez skorupki, czosnek, cebulkę - razem do kupki,
dodać amoniak i siarkowodór, nos zatykając czekać na odór.
(Papcio Chmiel)
 
  NR 34      31 STYCZNIA
Wydawca: KROKUS ska z o. o. oraz Zespół - Łódź i Wałcz
 

PEA ON THE ROCKS

     Oczywiście, możemy zgrabiałymi palcami rozpalić ognisko, choćby wprost na lodzie, spróbować coś podgrzać albo usmażyć, ale jest coś tak pożywnego i rozgrzewającego, że grzech przemilczeć ten rarytas. Mówię o zupie grochowej z szerokiego termosu.     Kilo grochu moczymy przez noc w 1,5 litra wody. Kiedy spęcznieje, gotujemy przynajmniej trzy godziny i przecieramy przez sitko. W takiej samej ilości wody gotujemy kilogram wędzonych żeberek. Po ostygnięciu mięso luzujemy, siekamy na drobne kawałki i dodajemy wraz z wywarem, w którym się gotowało, do grochowej paćki. Doprawiamy solą, pieprzem i przede wszystkim majerankiem. Jeszcze raz zagotowujemy.

     Wrzątek wlewamy do termosu (pamiętajmy, żeby termos najpierw przyzwyczaić do gorąca, np. ciepłą wodą z kranu), dodajemy dużą łyżkę musztardy, mieszamy, zakręcamy i dalej jazda na łowisko!

     Wielu spośród Was zdziwi, lub zgoła przestraszy ten toast, ale kto grochowego domu prawdziwym przyjacielem - ten go wzniesie z ochotą. Vivat Jack Daniels Rex, od dzisiaj łaskawie nam panujący podczas zimowych wypraw!

I wypraszam sobie wszelkie okrzyki koneserów: Zdrajca, zdrajca, po trzykroć zdrajca!, bo osobiście połączenie tego łyskacza z grochową wypróbowałem i z całą mocą słów piszę: nic, doprawdy nic, tak nie bursztynowi połaci.Zakupy:
  • kilo grochu
  • kilo wędzonych żeberek
  • musztarda
  • sól
  • pieprz
  • butelka Jacka Danielsa


gotował Piotr Onikki-Górski

 
All rights reserved, teksty, rysunki i zdjęcia powierzone przez autorów do publikacji wyłącznie na tych stronach internetowych
Reklamy Krokus: Kiedy wybrać się na ryby? Będą dziś brały czy nie? Na tem pytanie odpowie Ci księżycowy Kalendarz brań Jak wiadomo, księżyc ma wpływ na wiele zjawisk zachodzących na ziemi, na brania ryb także.