Pstrąg dla wielu z nas stał się rybą życia. Na tyle że umiemy o nim opowiadać i pisać. Wielu zainteresowało się tym wspaniałym przyjacielem znad wody dzięki www.fishing.pl. Więc czas na podsumowanie....
 
  WYDANIE SPECJALNE
Wydawca: KROKUS ska z o. o. oraz Zespół - Łódź i Wałcz
 
   Najdłuższy weekend...
   Wieleśmy sobie z Gonią po nim obiecywali. Z nadzieją więc pojechała do Warszawy, by zarejestrować nasze nowe-stare auto. Przepisy państwowe, są bowiem na tyle idiotyczne, że czasowy meldunek i pisemna deklaracja, że chcemy tu osiąść na stałe, urzędnikom nie wystarczyły...
   W międzyczasie nadeszły muchówki, które sobie zamówiliśmy w naszym sklepie i u Artura Banachowskiego, najlepsze, jakie kiedykolwiek mieliśmy i jakiekolwiek mieć będziemy. Sygnowane, jak obrączki, naszymi imionami...
   Miała wrócić na święta - nie wróciła, bowiem trzy dni to za mało, aby zarejestrować fiata 125p z roku 84.
   Mieliśmy więc święta odrębne.
   A potem sie pochorowała. Przed długim weekendem. Dopiero więc na 2 maja wyznaczono termin zabiegu, za który kciuki trzymałem i modliłem się "ojczenaszem" wszystkich ludzi, którzy Boga rozmienili na drobne. Od arabskich sur, przez tantryjskie mantry, aż po mruczenie basem inwokacji skrajnie prawosławnych.
   Ale dopiero przy otwarciu jej Macintosha i zajrzeniu do plików, które przed wyjazdem przygotowała do kolejnego 2TW, pojąłem, że jednyną modlitwą jaką znam, jest pisanie dla ludzi i ta odrobina ekhibicjonizmu, którą ma w sobie - i ma do niej prawo - każdy piszący.
   Więc zamiast "l'la Illaha llahu, Muhammadum rasul llahi" chcę specjalnie dla niej i w jej intencji coś ważnego napisać. Nie będzie to edycja 2TW tak znacząca, jak numery przez nią redagowane i wydawane, ale przecież wróci za kilka dni i dokończy pracę nad numerem kolejnym. Niewiele wszak zostało do zrobienia.
   Więc piszę "Pstrąga dla Gosi". Nie jest to ryba, którą łowiła nałogowo, nie lubi uczyć się z podręczników, ale to z pewnością przeczyta - bo to mój wiersz dla niej, jedyny, jaki umiem napisać. I modlitwa - jedyna, jaką potrafię zmówić naprawdę.
   Piszę to więc i publikuję - przecież także i dla Was, drodzy moi - ale tak naprawdę to każda litera, każde zdanie to wyraz mojej miłości dla Gosi, mojej tęsknoty i mojego strachu.

Jacek

PRZYJACIELE ZNAD WODY - wiesz, Gosiu, pstrąg to ryba, która zmienia ludzi. Z agresywnych na co dzień - robi romantyków, z cyników - nadwrażliwców, z miejskich mięczaków istnych desperados, zaś łagodnych z natury przeistacza w tygrysy i pumy... Kliknij!
PSTRĄGOWE SIEDLISKA - wiesz, Gosiu, że pstrąg mieszka w wodach o różnym typie. Wszędzie jednak zachowuje się, jak na pstrąga przystało. Wymieniam więc miejsca i miejscówki po to, by wykazać, jak w każdych warunkach pstrąg pozostać musi pstrągiem, a wędkarz wędkarzem. Kliknij!
JAK NA PSTRĄGA PRZYSTAŁO - opowiem Ci teraz, Gosiu, jak widzę pstrąga, co o nim wiem, jak postrzegam to, co robi wówczas, kiedy jest dla wędkarzy dostępny... Dla mnie zawsze pozostaje tą samą rybą. I w rzekach wielkich, i w najmniejszych, i w Wałczu, i na Pogórzu, ba w Calgary nawet... Kliknij!
TEORIA PIERWSZEGO RZUTU - znałem kiedyś, Gosiu, starszego muszkarza, który wszystkie prawdy o łowieniu pstrągów zawarł w bardzo prostej, choć bynajmniej nie oczywistej teorii. Jednakże jej moc zawierała się nie w akademickim wywodzie, lecz w bezwarunkowym stosowaniu w praktyce - na każdej wodzie i w każdym stanowisku... Kliknij!
NIE TRZEBA NIC WIĘCEJ - każdemu muszkarzowi i spinningiście pozostawia pstrąg prawo wyboru broni. Bo nie rodzaj technik, czy sprzętu lub stosowanie przynęty są w jego przypadku najważniejsze, lecz to, by się do pstrąga dostosować. Bezwarunkowo, choć przecież w takim stopniu, na jaki stać każdego z nas. Kliknij!


WYDAWCA:
Krokus Sp. z o.o.
ul. Jaracza 76, 90-251 Łódź, POLSKA
Telefon: +48 42 678-15-90,
630-59-85,

Fax: 678-15-99

biuro@krokus.com.pl
lub
office@krokus.com.pl


 
All rights reserved, teksty, rysunki i zdjęcia powierzone przez autorów do publikacji wyłącznie na tych stronach internetowych
Reklamy Krokus: Systemy zarządzania zawartością informacyjną serwisów WWW. CMS eZ Publish już od kliku lat skutecznie wdrażamy różne wersje tego systemu.