Oddajemy oczom czytelników trzeci numer Nieregularnika. Na brania ostatnio wszyscy narzekają. Warto choć poczytać o sukcesach innych. A może pomajsterkować?
Miłej lektury!

NR 47 - 9 LISTOPADA 2000
Wydawca: KROKUS sp. z o. o. oraz Zespół Rybiego Oka
ZDJĘCIE NUMERU:

Fotografia Sławka Bocheńskiego z jego jesiennego pobytu nad Nysą Kłodzką.Zapraszamy do współpracy wszystkich czytelników posiadających utrwalone na fotografiach swoje wędkarskie wyprawy. Zapraszamy też do wzięcia udziału w KONKURSIE na najciekawszy artykuł.
Nie narzucamy żadnej formy. Może to być opowiadanie, wspomnienie, opis wędkarskiej przygody, ocena sprzętu czy opis metody połowu. Słowem wszystko co wiąże się z szeroko pojmowanym wędkarstwem.
Przed Świętami Bożego Narodzenia w drodze publicznego głosowania na Forum Głównym wybierzemy zwycięzcę.
Autorzy najciekawszego artykułu oraz najładniejszej fotografii zostaną nagrodzen
i kompletami żyłek wędkarskich firmy SUFIX.
W konkursie biorą udział wszystkie zdjęcia i artykuły opublikowane od momentu reaktywowania NIEREGULARNIKA.

W NUMERZE:
 

"Gdzie patyki tam wyniki". Powiedzenie to sprawdza się w wypadku łowienia na spinning. Ceny przynęt natomiast zniechęcają wielu wędkarzy do łowienia tą metodą. Do najdroższych przynęt spinningowych należą woblery. Jak uniknąć nadwerężenia budżetu domowego radzi Sławek Rybicki w artykule Woblery w kuchni.

 

Szczupakowisko. Przepiękna opowieść-wspomnienie Andrzeja Trembaczowskiego o czasach kiedy ryb było dużo, wędkujących mało. Łowiło się byle czym, ale za to nie byle jakie okazy.

 
DONOSY:
 

Jarek Krempa donosi:

Mała ilość opadów powoduje, ze na Bobrze nadal utrzymują się "stany niskie". Można zatem brodzić niemal na wszystkich łowiskach lipieniowych. Wyjątkiem są okresy "spracowywania" wody przez elektrownię w Pilchowicach (2 - 4 godziny na dobę). W tym czasie stan wody poniżej Pilchowic osiąga poziom średni i brodzenie jest możliwe tylko na wypłyceniach w okolicy Nielestna i Wlenia. Brania można określić jako dobre. Na odcinku rzeki poniżej zapory pilchowickiej dominuje mały lipień (15 - 20 cm) z ostatnich zarybień. Powyżej Jeleniej Góry brania znacznie rzadsze, lecz przeważają sztuki wymiarowe (do 45 cm). Uwaga: ZO PZW w Jeleniej Górze przygotowuje zmianę lokalnych przepisów dotyczących wędkowania na rzekach górskich. Zmiany dotyczą głównie przedłużenia okresów ochronnych na wybranych odcinkach rzek. Warto zatem zaopatrzyć się w zaktualizowana mapę dopuszczalnych metod i okresów ochronnych na rzekach górskich okręgu jeleniogórskiego. Dane dotyczące Bobru będą zamieszczone na mojej stronie :)))

 

Uwaga! Ostrzeżenie dla wszystkich lubiących brodzić w wodach Wisły. Donosi Jacek Gnat:

Rekordowo niski stan wody spowodował że ławice ruchomego piasku potrafią zassać nieuważnego wędkarza co może się skończyć, w najlepszym wypadku, utratą obuwia, a w najgorszym przeprowadzką do krainy wiecznych łowów.

 

Rafał Grec i jego donos z Wrocławia i okolic.

W ubiegłą środę łowiłem w Odrze, poniżej wrocławskiego Jazu Rędzińskiego. Od godziny 15 do 19 miałem parę brań na dendrobenę, na żywca nic. Spiningiści też nie mieli efektów, ale mówili, że dwa tygodnie wcześniej padło ich łupem parę sandaczy o wadze ponad 5 kg. W niedzielę moi znajomi w tym miejscu wydłubali na pickerkową dendrobenę kilka okoni 22-30 cm, zaś na spinning mieli branie szczupaka - niestety obciął przynętę. Ich łupem padł też 40 cm miętus. W czwartek spędziłem dwie godziny na Odrze w Lubiążu - "gumowy" spining nie przyniósł efektu. Może za sprawą niskiej, na całej Odrze, wody. Cały weekend, w samym środku Wrocławia - przy moście Grunwldzkim łowiło wielu wędkarzy. Efektów niestety nie znam. W piatek w pizzerii "Rancho" odbyło się cykliczne spotkanie wrocławskich muszkarzy.

WYDAWCA:
Krokus Sp. z o.o.
ul. Jaracza 76
90-251 Łódź, POLSKA
Telefon:
+48 42 678-15-90
+48 42 630-59-85
+48 42 639-84-12
Fax:
+48 42 678-15-99
E-Mail:
biuro@krokus.com.pl
office@krokus.com.pl

TYMCZASOWE KOLEGIUM REDAKCYJNE:
Sławek i Kama Bocheńscy
Radek Gościmski
Wojtek Górny
Piotrek Onikki-Górski
Michał Sopiński
Andrzej Trembaczowski


OPRAWA INTERNETOWA:
Janusz Dymidziuk

Š 1999-2000 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Krokus Sp. z o.o.
Teksty, rysunki i zdjęcia powierzone przez autorów do publikacji wyłącznie na tych stronach internetowych
.

 

 
Reklamy Krokus: Fundusze ETF na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Fundusze ETF: ETF.COM.PL Analizy, ranking, aktualności, informacje, ryzyko, regulacje prawne, wydarzenia w Polsce i na świecie, rynek giełdowy, podstawy i zasady inwestowania.