DLA MAĆKA
NR 51 - 1 LUTEGO 2001
Wydawca: KROKUS sp. z o. o. oraz Zespół Rybiego Oka
Numery Archiwalne
Numer Aktualny
Rybie Oko
Forum Dyskusyjne

 


   Tradycją Spotkań Wędkujących Internautów stają się wyszukane potrawy. W Brajnikach była przepyszna wołowina w piwie. W Karlinie, na "łososiowej wyprawie", musiał być łosoś. Piotr i Maciek, organizatorzy łososiowego SWI uwzględnili to także. Piotr - znany z wyszukanych i wykwintnych specjałów Mistrz i Czarodziej - wyczarował odpowiednie danie. Wyczarował tak skutecznie, że nawet ten nie złowiony łosoś okazał się zbędny. Za sprawą mocy tajemnej Bursztynowego Płynu wystarczył łosoś w domyśle.

 

   Ponieważ podczas ostatniego SWI w Karlinie zachowywaliśmy z Maćkiem Jałkowskim szczególną ascezę, postanowiłem podać mu, a przy okazji wszystkim wielbicielom Okonikkiego z Patelni (z Piotrkiem Antkowiakiem na czele), przepis na przaśne danie postne.

   Kilo łososia zamrażamy na przynajmniej 48 godzin. Zaraz po wyjęciu z zamrażarki strugamy cienkie plastry. Macerujemy w zalewie przygotowanej z oliwy, soku z cytryny, świeżego kopru, soli i garści zielonego pieprzu. Ryba powinna być całkowicie zanurzona. Czekamy niecierpliwie kolejne dwie doby i już możemy spożyć to proste, a jakże wesołe danie.

Popijamy oczywiście ukraińską wampirówką, którą sporządzamy z dwóch ząbków jak najostrzejszej papryki (dostaniemy ją w sklepach z orientalną żywnością), umieszczonych w normalnym smirnoffie. Po tygodniu leżakowania płyn staje się bursztynowy i gotowy do wlewu.LISTA ZAKUPÓW:
  1. łosoś
  2. oliwa z oliwek
  3. zielony pieprz
  4. koperek
  5. cytryna
  6. sól
  7. ostre papryczki
  8. smirnoff
Piotrek Onikki-Górski
WYDAWCA:
Krokus Sp. z o.o.
ul. Jaracza 76
90-251 Łódź, POLSKA
Telefon:
+48 42 678-15-90
+48 42 630-59-85
+48 42 639-84-12
Fax:
+48 42 678-15-99
E-Mail:
biuro@krokus.com.pl
office@krokus.com.pl

TYMCZASOWE KOLEGIUM REDAKCYJNE:
Radek Gościmski
Wojtek Górny
Piotrek Onikki-Górski
Andrzej Trembaczowski

OPRAWA INTERNETOWA:
Maciek Jałkowski

PROJEKT
Janusz Dymidziuk

Š 1999-2000 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Krokus Sp. z o.o.
Teksty, rysunki i zdjęcia powierzone przez autorów do publikacji wyłącznie na tych stronach internetowych
.

 

Reklamy Krokus: DTP