Warning: DOMDocument::loadHTML(): htmlParseEntityRef: no name in Entity, line: 235 in /home/services/httpd/html/fishing-tygodnik/index.php on line 66

Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 243 in /home/services/httpd/html/fishing-tygodnik/index.php on line 66
Nieregularnik Wędkarski
Nagłówek
   PAZERNY CZYLI AVID
Foto. Andrzej Trembaczowski

Lato + morze + cisza = troć
Z jaką porą roku kojarzy wam się troć? Czy jest to zima, czy może początek jesieni - koniec września? Słusznie, wtedy tej ryby jest w rzece najwięcej, a co za tym idzie najwięcej jest też wędkarzy. Lubicie łowić w tłoku? Jak wam się łowi, z tą świadomością, że musicie uważać na blaszkę łowiącego po drugiej stronie rzeki wędkarza? Jak radzicie sobie z wyścigiem do najlepszych miejsc w każdy ranek na początku czy też na końcu sezonu?

Coś spod żagli
Urlop. Mazury i żagle. I wędki oczywiście. Wodniacki raj, pełnia szczęścia... Czy na pewno? Wędkarstwo, żeglarstwo to dwie niby bliskie, ale jakże odmienne formy wodniactwa.

Wyłowione z forum
W piątek po zakończeniu roku szkolnego mojej Córy - udało mi się wyrwać na ryby na kanał żeglowny rzeki Odry k. zalewu "Bajkał". Był to już drugi wypad - pierwszy niestety prawie bezrybny jeśli nie liczyć paru okonków i małego szczupaczka. W kanale tym miały pływać jazie i to w dużych ilościach.

Kaban
Korciło mnie żeby podjechać gdzieś dalej poszukać "kropeczek". Niestety ciągłe opady nie rokowały zbyt dobrze, a i sezon urlopowy w pełni, większość znajomych w rozjazdach. Jednak nie mogłem wysiedzieć i zadzwoniłem do Andrzeja Trembaczowskiego. Szybka decyzja - jedziemy! Padło na Tanew.

PROWADZI:
Michał Sopiński

EFTTEX'2001 II
EFTTEX'2001 I
Nr 52 - 31 maja 2001
Nr 51 - 31 stycznia 2001
Nr 50 - 29 grudnia
Nr 49 - 5 grudnia
Nr 48 - 20 listopada
Nr 47 - 9 listopada
Nr 46 - 4 listopada
Nr 45 - 25 października
Specnumer - SUM

Wejściówka Tygodnika

ARCHIWUM TW

TYMCZASOWE KOLEGIUM REDAKCYJNE:
Radek Gościmski
Wojtek Górny
Piotrek Onikki-Górski
Andrzej Trembaczowski

OPRAWA INTERNETOWA:
Krokus

PROJEKT:
Krztysztof Urbankiewicz

WYDAWCA:
Krokus Sp. z o.o.
ul. Jaracza 76
90-251 Łódź, POLSKA
+48 42 678-15-90
+48 42 678-15-95
biuro@krokus.com.pl
office@krokus.com.pl


   Kiedy po raz pierwszy ST.CROIX zaprezentowało serię wędzisk AVID ze śmiechem zapytałem szefa firmy, co ma oznaczać ta nazwa, jako że "avid" znaczy po angielsku "pazerny".
- They're really avid for fish - zabrzmiała odpowiedź, czyli "Są naprawdę pazerne na ryby". Pośmialiśmy się trochę, ale potem przyszedł czas na poważne zajęcie, czyli na testowanie spinningów należących do wspomnianej "pazernej" serii. I w tym momencie absolutne zaskoczenie - już po kilku rzutach wrażenie, że oto pojawiła się nowa jakość.

   Pierwsze narzucające się odczucie, to odczucie niespotykanego komfortu łowienia. Wędziska są nie tylko ultralekkie, ale jednocześnie doskonale wyważone. Efekt wyważenia potęguje się jeszcze
foto: Iza i Waldek Ptak
bardziej w momencie rzutu. Czy to lekki, czy też bardzo silny wymach, czy na końcu zestawu mamy lekką obrotówkę, czy ciężką gumkę, przedramię nie odczuwa żadnego obciążenia, a wędzisko nie wykazuje absolutnie żadnych drgań! Po kilku rzutach wędkarz zaczyna działać niczym snajper na polu bitwy, lokując przynętę dokładnie w założonym miejscu i precyzyjnie, rzut za rzutem, obstrzeliwując całe łowisko. Prawdziwa frajda dla każdego spinningisty.
   A jak AVIDY sprawują się podczas prowadzenia przynęty i holowania ryby? Prowadzenie przynęty do złudzenia przypomina wrażenie trzymania żyłki w ręku. Wędziska są tak dynamiczne, że każdy impuls od strony przynęty przekazują bez zniekształceń do dłoni, w której leży spinning. I w tym momencie zaczynamy sobie zdawać sprawę, jak celnie została dobrana nazwa serii. Chodzi przede wszystkim o skuteczność, te kije są zabójczo skuteczne! Wyczuwając każde drgnięcie przynęty, nie dajemy zbyt wielu szans zagryzającej rybie, szansa na celne zacięcie staje się niemal
foto: Iza i Waldek Ptak
100%-owa. Z kolei moc wędzisk prezentuje się w całej krasie, kiedy już zahaczyliśmy niezłą sztukę. Nawet najlżejsze modele z serii wykazują autentycznie olbrzymią moc, która sprawia, że w przypadku zacięcia nawet wielkiego okazu na taki delikatnie wyglądający kij, trzeba tylko zachować spokój - po niezbyt długim czasie ryba wystarczajco zmęczy się, co ciekawe nie wysnuwając z kołowrotka zbyt wiele żyłki. A przy tym wszystkim, jeszcze raz dominuje, poprzednio już podkreślane, odczucie komfortu.
   Skąd biorą się tak doskonałe charakterystyki użytkowe wędzisk w serii "Avid"? Przyczyny są po równo rozłożone na trzech poziomach będących wyznacznikiem klasy wędzisk grafitowych: na poziomie koncepcji i projektu, na poziomie zastosowanej technologii
foto: Iza i Waldek Ptak
oraz na poziomie jakości wykonania. Nie trzeba chyba znacząco podkreślać, że na wszystkich trzech poziomach wytwórca - firma ST.CROIX - spisał się celująco.
   Koncepcja polegała na stworzeniu wędzisk skutecznych w łowieniu, a jednocześnie wędzisk zapewniających wyjątkowy komfort wędkowania.
   Od strony technologicznej "Avidy" są bez wątpienia perełką pośród topowych kijów grafitowych. Udało się połączyć unikatowy sposób układania poszczególnych warstw grafitu, tak aby zapewnić idealną płynność krzywizn, z doskonale dobranym materiałem - wysokomodułowym grafitem SC III, który oprócz podwyższonej sztywności charakteryzuje się jeszcze wyjątkową wytrzymałością na rozciąganie.
Spinningi AVID mają starannie profilowane rękojeści z portugalskiego korka, uchwyty do    Wykonanie i jakość wykończenia nie wymagają zbyt obszernego naświetlenia, wystarczy powiedzieć, że za tymi elementami kryje się aktualnie najlepsza w USA ekipa wykwalifikowanych pracowników o najdłuższym stażu w produkcji wędzisk węglowych. kołowrotków Fuji, przelotki Fuji Alconite i generalnie charakteryzują się wyjątkowo eleganckim wyglądem. Oferowane są w wersji pod klasyczny kołowrotek o stałej szpuli oraz w wersji dostosowanej do multiplikatora, zarówno jako spinningi jednoczęściowe jak i dwuczęściowe. Arcyciekawa jest największa nowość, czyli dłuższe modele typu "Salmon & Steelhead" oraz kapitalne kije do jerków - "Avid Musky". Warto zaznaczyć, że te ostatnie, "Avid Musky", zostały uznane w Ameryce za najlepsze wędziska spinningowe przeznaczone do połowu wielkich szczupaków na jerki.

Piotr Sierputowski


©1999-2001 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Krokus Sp. z o.o.
Teksty, rysunki i zdjęcia powierzone przez autorów do publikacji wyłącznie na tych stronach internetowych.

Reklamy Krokus: Pozycjonowanie